Son dakika haberi: VakıfBank, kredi faiz oranları ile ilgili müjde! İşte konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları

Son dakika haberi: VakıfBank, kredi faiz oranları ile ilgili müjde! İşte konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları

Vakıfbank’tan kredi faiz oranları ile ilgili son dakika müjdesi geldi. Vakıfbank, konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi için faiz oranlarında indirime gittiğini duyurdu. Yapılan bu açıklamanın ardından konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları büyük merak konusu oldu.

VakıfBank'tan yapılan son dakika açıklamasına göre banka borç yapılandırma ve KOBİ'lere destek kredilerinin ardından konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi için faiz oranlarında da indirim yaptı. Bu açıklamanın ardından VakıfBank kredi faiz oranları büyük merak konusu oldu.

Banka, 1,5 milyon TL'ye kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 1,63'ten yüzde 1,49'a indirdi. İkinci el ve sıfır araçlarda, taşıt kredilerinde de indirime giden banka, yüzde 1,72 olan aylık faiz oranını yüzde 1,55'e çekti.


VakıfBank'ta indirim öncesinde aylık yüzde 1,77'den başlayan bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yapılan değişiklik sonrasında yüzde 1,59'dan başlayan oranlara indirildi.


Böylelikle 10 yıl vade ile 100 bin konut kredi kullanacak olan VakıfBank müşterisi bu indirimle 13 bin 120 TL avantaj yakalarken, aynı miktarda 48 ay vade ile taşıt kredisi kullanan müşterinin avantajı 6 bin 469 TL oldu. VakıfBank'tan 36 ay vade ve 10 bin TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak müşteriler ise gerçekleştirilen faiz indirimiyle 490 TL kar edecek.

22.02.2019

Yorumlar

Henüz Yorum Eklenmemiş.

Yorum Yap